Život Kineza u našem gradu

Podeli:

Razvojem industrijske zone Jugoistok, na ulicama Zrenjanina primetan je veliki broj državljana N.R. Kine. Uglavnom su u naš grad došli zbog posla. Iako već duži vremenski period žive ovde, uglavnom se, kako kažu drže zajedno.

Najčešće žive u kolektivnim smeštajima, gde svako ima svoj zadatak. Uslovi u kojima žive nisu idealni, a oni u šali kažu da ih ima previše u jednom objektu. Visoke temperature su im ovih dana problem, obzirom da u smeštaju koji je naša ekipa posetila nema adekvatne klimatizacije. Ono što je primetno jeste da o higijeni prostora ne vode mnogo računa.

Tridesetogodišnji Čang De Lu radi kao zavarivač i ovde je već pola godine. Dopada mu se što je grad mali i miran.

Među Kinezima ima i onih koji su stekli prijatelje u našem gradu, ali svi su saglasni da broje dane do povratka svojoj kući.

RTV Santos

Autor: Redakcija radio televizije Santos

POVEZANE vesti

Pretraga