Na redovnoj konferenciji za štampu u 15 sati na kojoj se obraćaju lekari kako bi obavestili javnost o dnevnom preseku vezanom za virus korona, objavljeno je da do sada ima 1.624 slučaja obolelih, da je od proteklog obraćanja testirano 645 osoba, od čega je 148 pozitivno na virus COVID-19. Nažalost, petoro osoba je preminulo.
U Srbiji je ove subote u 13 sati započeo policijski čas koji će trajati do ponedeljka u 5 ujutru. Ovaj najduži policijski čas je uveden sa namerom da se što više smanje kontakti kako bi se pod kontrolu stavila epidemija virusa korona u našoj zemlji.
Iako na ulici od subote u 13 sati do ponedeljka u 5 časova na ulici ne može da bude niko, osim onih koji imaju dozvolu za kretanje, doktor Goran Stevanović, direktor Infektivne klinike u Beogradu, istakao je da svi oni koji osete bilo kakve simptome, svi oni koji imaju visoku temperaturu, mogu da dođu u lekarske institucije i da im kretanje ka zdravstvenoj ustanovi za vreme policijskog časa niko neće uskratiti.
– Obustava kretanja ili policijski čas, kako god da ga nazovete, ne znači da osoba koja ima tegobe treba da sedi kod kuće i da ne treba da se javi lekaru. Bilo ko ko bude krenuo ka zdravstvenoj ustanovi, bilo da se radi o domu zdravlja koji radi trijažu, bilo o bolnici, neće biti u tome sprečavan. I normalno, ko kod se bude vraćao, kao i njegova pratnja, ako ima izveštaj iz zdravstvene ustanove da je bio kod lekara, kretanje mu se neće ograničavati. Izuzetno je bitno za naš narod i građane, da praktično u bilo koje doba dana i noći, kao što je to bilo i pre i kao što će biti i nakon COVIDA-19, zdravstveni sistem stoji na raspolaganju da svakom našem građaninu pomogne – rekao je doktor Stevanović.
Izvor:blic.rs