Na Žitnom trgu obeležena je 76. godišnjica od fašističkih zločina u Banatu, 1942. godine, poznatih kao „krvavi januar“. Toga dana streljano je 30 naših sugrađana, a potom obešeno na Žitnom trgu, u znak odmazde prema akcijama antifašista u našem gradu i okolini nakon aprilske okupacije, 1941. godine. U ime Grada Zrenjanina venac na spomenik položili su zamenik gradonačelnika Saša Santovac i pomoćnici gradonačelnika Dragan Ćapin i Simo Salapura.
Obeležena 76. godišnjica od fašističkih zločina u Banatu, poznatih kao „krvavi januar“
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti
Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.



Podvig za istoriju Fudbalskog kluba Gradnulica
27. maj 2026.



