„Danas sam sa svojim saradnicima posetio sedište kompanije „Šandong Linglong“, koje se nalazi u gradu Zhaoyuan, provincija Šandong.
Obišli smo fabriku Linglonga sa istraživačkim i razvojnim centrom, kao i „R&D“ test poligon na kojem se pored guma, testiraju i razni prototipi automobilske industrije Kine, a prostire se na 300 hehtara i najveći je u Aziji.





Vrednost je više od milijardu juana i koriste ga svi proizvođači automobila na azijskom kontinentu.
Linglong je sagradio još jedan test poligon, u sklopu koga se nalazi i centar za testiranje mehanike i elektronike kako putničkog, tako i teretnog saobraćaja.
Nakon obilaska, održan je sastanak sa gradonačelnikom Zhaoyuan-a, koji nosi ime Zlatni grad, zbog trećeg nalazišta zlata po veličini u svetu.


Na sastanku je rečeno da su pojedine kompanije iz ovog grada izrazile zainteresovanost za proširenje svojih projekata u Zrenjaninu.
Nakon sastanka, upriličen je i obilazak Muzeja zlata“, napisao je gradonačelnik Simo Salapura na svom Facebook profilu.