Grupacija GLM, koja se bavi proizvodnjom izduvnih sistema za auto-industriju, danas u Zrenjaninu otvara fabriku. Proizvodi su namenjeni najvećim delom izvozu u Italiju, Nemačku i Češku. Očekuje se da u prvoj fazi posao dobije oko 150 radnika. Kako se posao bude širio, time će se širiti i pogoni, a broj zaposlenih će biti 350, rekao je za RTS direktor fabrike GLM Radivoje Poljanac. Vrednost investicije je do sada pet miliona evra, navodi Poljanac i najavljuje da će ona za kratko vreme preći dvocifernu sumu od deset miliona evra. Poljanac ističe da fabrika GLM isporučuje proizvode za „Mercedes“, BMV, „Porše“, „Maserati“ „Ferari“, „Audi“. Fabrici su, napominje, potrebni mašinski i elektro-inženjeri, kao i radnici iz metalske struke. Do sada nisu imali problem da nađu kvalitetnu radnu snagu, a svakodnevno se prijavljuje preko 250 ljudi, kaže Poljanac.
Danas otvaranje GLM fabrike u Zrenjaninu
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti
Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.



Podvig za istoriju Fudbalskog kluba Gradnulica
27. maj 2026.



