Odeljenje komunalne policije i inspekcijsko-nadzornih poslova vrši svakodnevno kontrolu taksi prevoznika u gradu i kažnjava nelegalne taksiste koji nemaju potrebnu dokumentaciju. Od početka godine sa deset vozila su skinute tablice, kao mera kažnjavanja i onemogućavanja daljeg rada. S druge strane, problem je mnogo veći, jer većina taksi prevoznika u gradu Zrenjaninu ne izmiruje obaveze prema državi. Izvršni direktor firme „I-taxi navigator“, Zoran Micić tvrdi da većina inspekcija ne radi svoj posao kako treba i da je u određenoj meri u pitanju organizovani kriminal u kom država najviše gubi i građani. Niska cena prevoza pravi gubitke taksistima, koji s druge strane moraju od zarade da žive, pa neretko izbegavaju plaćanje obaveza državi. Prvi put se taksistima skidaju tablice na deset dana, dok se drugi put oduzimaju na mesec dana, ukoliko taksista nema sve potrebne papire. Više pogledajte u prilogu.
Taksisti na udaru inspekcije u Zrenjaninu
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti
Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.



Podvig za istoriju Fudbalskog kluba Gradnulica
27. maj 2026.



