U Opštoj bolnici „Đorđe Joanović“ u Zrenjaninu više od 1000 radnika nije dobilo putne troškove za decembar i pola za novembar mesec, kao i treći deo plate. Iz tog razloga održani su sastanci reprezentativnih sindikata sa radnicima, kako bi videli koje su njihove mogućnosti. Navodno, kako saznajemo od radnika, njima je rečeno da im neće biti isplaćen dug. Razmatra se mogućnost tužbe od strane radnika, kako bi namirili svoja potraživanja. U Opštoj bolnici postoje 3 reprezentativna sindikata, ali ako je rečeno RTV Santos nijedan sindikat neće izlaziti u javnost sa informacijama, jer je napravljen dogovor da se stvar reši interno. Potvrđeno nam je da je pokrenuta procedura, da je obavešteno nadležno ministarstvo i da će se javnost obavestiti, kad se završe određene potrebne radnje. Dug zaposlenih zavisi od radnog mesta, a primera radi medicinskim sestrama se duguje u proseku oko 17.000 dinara.
Zaposlenima u Opštoj bolnici uskraćeni putni troškovi i deo plate
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.

„Maslačak“ za Matiju
12. jun 2026.

Apel: Požari na otvorenom prostoru
12. jun 2026.

Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.


Muzej Crvene Zvezde u Srpskoj Crnji
20. maj 2026.

SVAKOG DANA MEĐU GRAĐANIMA, SVAKOG DANA U SLUŽBI NARODA!
22. maj 2026.