Tradicionalno “Plivanje za Časni krst“ biće održano 19. januara

Podeli:

“Plivanje za Časni krst“ u organizaciji Grada Zrenjanina, Srpske pravoslavne crkvene opštine i Kulturnog centra biće održano u ponedeljak, 19. januara u 12 časova na jezeru kod Kulturnog centra, najavljeno je na konferenciji za medije u Gradskoj kući. Ove godine, manifestacija se organizuje sedamnaesti put kao deo obeležavanja hrišćanskog praznika – Bogojavljenja, a kuma manifestacije je Sanja Petrović, direktorka Turističke organizacije Zrenjanin.


Direktor Kulturnog centra Goran Marinković kazao je da i ove godine vlada veliko interesovanje i da se za učešće u ovoj manifestaciji prijavilo oko devedeset plivača. Ipak, kako je odlučio Organizacioni odbor, zbog bezbednosti učesnika i kapaciteta talpe, plivaće njih šezdeset. Marinković je ukazao i da je, kao što je to slučaj bio i ranijih godina, obezbeđen lekarski pregled za sve one koji će učestvovati u manifestaciji.


Član Organizacionog odbora manifestacije Vladimir Petrović rekao je da su među ovogodišnjim učesnicima „Plivanja za časni krst“ i tri žene. Naveo je i da se organizatori svake godine trude da omasove litiju i obogate program manifestacije, te da su ove godine svoje učešće potvrdili i članovi viteškog udruženja „Svibor“ iz Beograda. Petrović se zahvalio svima koji daju svoj doprinos da ova tradicionalna manifestacija bude uspešna, a zahvalnost je uputio i Specijalnoj hirurškoj bolnici „Popov“ koja već drugu godinu izlazi u susret i obavlja lekarske preglede za plivače.

Sveštenik Veselin Vlaški zbog zdravstvenih razloga nije prisustvovao konferenciji, ali je poručio da plivanje za Časni krst nije takmičenje već verska manifestacija, da su svi učesnici pobednici i pod Božijim blagoslovom.

Sveta Liturgija će se služiti u 9 časova u Ruskoj crkvi, posle Liturgije biće osveštavana Bogojavljenska voda i oko 11:30 časova će se u litiji krenuti ka gradskom jezeru.

RTV Santos

Autor: Redakcija radio televizije Santos

POVEZANE vesti

Pretraga