Sinoć je u Salonu Narodnog muzeja svečano otvorena geološka izložba pod nazivom „Šta se krije ispod ravnice?“ autora dr Ivana Dulića.
Postavka predstavlјa nekoliko stotina fosilnih ostataka i bavi se geološkom istorijom ovih prostora, sličnostima i razlikama u geološkoj građi i okamenjenim tragovima vremena. Takođe, postavka govori o prirodnim geološkim procesima. Izložba posetioce poziva na dugo putovanje u kojem će prošetati po prastarom kopnu Paleoevrope, zaroniti u dubine Tetiskog okeana, biti svedok stvaranja novog kopna Evrope, roniti oko sprudova Panonskog mora i posle sudara sa severcem ledenih doba, izroniti u plodnu vojvođansku ravnicu.
Na izložbi je predstavlјeno nekoliko stotina fosilnih ostataka. Pored eksponata sa Fruške gore, izložbom dominiraju eksponati koji vode poreklo iz bušotina koje su realizovane na prostoru srednjeg Banata, odnosno, šireg okruženja Zrenjanina. Ono što je interesantno je velika sličnost u geološkoj građi ova dva prostora, ali naglašene su i razlike koje su priredila geološka događanja, naročito u poslednjih desetak miliona godina.
Na otvaranju su govorili Ivana Arađan, programska direktorka Narodnog muzeja Zrenjanin, Leonid Stulov, direktor Naučno-tehnološkog centra NIS-Naftagas, profesor dr Dejan Prelević sa Rudarsko-geološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, a na samom kraju obratio se i autor dr Ivan Dulić.