Proleteru ekipno drugo mesto i čak 48 medalja na „Petnica kupu 2026“

Podeli:

Plivači Proletera ostvarili su izvanredan uspeh na međunarodnom plivačkom takmičenju „Petnica kup 2026“, održanom 20. juna, na kojem je učestvovalo oko 700 takmičara iz 39 klubova.

Ekipa Proletera nastupila je sa 34 plivača i osvojila čak 48 medalja – 23 zlatne, 11 srebrnih i 14 bronzanih, što je ujedno i najveći broj osvojenih medalja među svim ekipama na takmičenju.

Sjajni rezultati doneli su Proleteru i ekipno drugo mesto, uz osvojen pehar za jedan od najuspešnijih klubova na turniru.

Posebno priznanje dobili su Sofija Petkanić, Jana Petković i Strahinja Rakić, koji su proglašeni za najbolje takmičare u svojim kategorijama.

RTV Santos

Autor: Redakcija radio televizije Santos

POVEZANE vesti

Pretraga