Prijem za delegacije prijateljskih i bratskih gradova povodom manifestacije „Dani piva“

Podeli:

Povodom tradicionalne manifestacije „Dani piva“ gradonačelnik Simo Salapura sa svojim saradnicima primio je delegacije iz više prijateljskih i bratskih gradova – Bekeščabe (Mađarska), Arada (Rumunija), Krnjaka (Hrvatska), Laktaša, Trebinja (Bosna i Hercegovina), Bajine Bašte i Prijepolja.

Svečanom prijemu upriličenom u sali Gradskog veća prisustvovao je i Esad Hodžić posebni savetnik ministra turizma i omladine u Vladi Republike Srbije, Huseina Memića. 

Gradonačelnik je gostima poželeo dobrodošlicu i zahvalio im na dolasku i podršci manifestaciji koja ima višedecenijsku tradiciju i prepoznatljiv identitet u regionu.
Tokom prijema gradonačelnik je goste upoznao sa aktivnostima i projektima koji se realizuju u našem gradu, a razgovarano je i o nastavku i proširenju dosadašnje saradnje u oblastima kulture, turizma i privrede i obrazovanja, kao i o razmeni iskustva lokalnih samouprava. 
Predstavnici delegacija zahvalili su na gostoprimstvu i prilici da posete naš grad tokom „Dana piva“, a zajednička ocena svih jeste da su ovakvi susreti značajni, pre svega za produbljivanje saradnje gradova i opština. 

Gradonačelnik je kazao da se sa svima njima grade izuzetno dobri odnosi, što dokazuje i njihov dolazak povodom jubilarnih 40. „Dana piva“.

RTV Santos

Autor: Redakcija radio televizije Santos

POVEZANE vesti

Pretraga