Kao i svake godine, Grad Zrenjanin obeležio je godišnjicu od tragičnih događaja iz Drugog svetskog rata, kada je, 9. januara 1942. godine, okupator počinio jedan od najsvirepijih zločina u Banatu i pogubio trideset građana srpske i romske nacionalnosti.