Klub planinara „Zrenjanin“, na predlog Ministarstva omladine i sporta, nastavlja sa
realizovanjem programa masovnog rekreativnog angažovanja građana Zrenjanina kroz
pešačke izlete pod nazivom “Pešačimo i planinarimo”. Stoga klub planinara „Zrenjanin“
poziva svoje članove i sve psiho-fizički spremne sugrađane da se pridruže pešačenju do Belog
Blata, gde se tog vikenda održava čuvena manifestacija „Kobasicijada“.
Skup zaintersovanih učesnika je u nedelju 5. februara u 7.55h na Žitnom trgu. Polazak na
pešačenje u 8h.
Plan pešačenja: polazak na pešačenje u 8h sa Žitnog trga obalom Begeja prema naselju
Berbersko, zatim dolmom do Ečke, a potom do Belog Blata. U Belom Blatu učesnici
pešačenja imaju prliku da posete „Kobasicijadu“, čuvenu manifestaciju ovog sela.
Povratak za Zrenjanin u popodnevnim časovima. Postoji mogućnost organizovanja prevoza za
povratak.
Dužina pešačke ture: oko 17km
Ishrana: iz ranca. Poneti dovoljne količine vode.
Oprema: prilagođena vremenskim uslovima, primerena za zaštitu od kiše i sunca. Dobra,
udobna, nepromočiva obuća i odeća.
Svi učesnici nastupaju na sopstvenu odgovornost shodno pravilniku PSS, uz pridržavanje
važećih epidemioloških mera.
Organizator pešačenja je Klub planinara „Zrenjanin“. Za više informacija kontaktirati
sekretara kluba, Jadranka Kostovski, br. tel. 060/0160264
„Pešačimo i planinarimo“ do Belog Blata na Kobasicijadu
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.

„Maslačak“ za Matiju
12. jun 2026.

Apel: Požari na otvorenom prostoru
12. jun 2026.

Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.


Muzej Crvene Zvezde u Srpskoj Crnji
20. maj 2026.

SVAKOG DANA MEĐU GRAĐANIMA, SVAKOG DANA U SLUŽBI NARODA!
22. maj 2026.