Završnom konferencijom, otvaranjem prve “pametne zgrade” u Banatu i uspostavljanjem Regionalnog centra za energetsku efikasnost, prvog takve vrste u Srbiji, danas je u Zrenjaninu obeležen završetak IPA projekta prekogranicne saradnje Rumunije i Srbije. Vodeci partner na projektu “Pametna i održiva potrošnja energije“ bio je Grad Zrenjanin, s partnerima – Regionalnim centrom za društveno-ekonomski razvoj “Banat”, gradom Temišvarom i Klasterom održive energije Rumunije – ROSENC, a ukupna vrednost projekta iznosi 852.000 evra.
Otvoren Regionalni centar za energetsku efikasnost u Zrenjaninu
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti
Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.


Muzej Crvene Zvezde u Srpskoj Crnji
20. maj 2026.

SVAKOG DANA MEĐU GRAĐANIMA, SVAKOG DANA U SLUŽBI NARODA!
22. maj 2026.


