Izaslanik odbrane SAD, pukovnik Tomas Batler i predsednik fondacije „Misija Halijard“ Džon Kapelo odali su počast dobrovoljcima koji su se borili u Prvom svetskom ratu. Oni su na spomen- obeležju u naseljenom mestu Vojvoda Stepa položili vence. Više hiljada Srba koji su živeli u Americi borili su se u Prvom svetskom ratu za Srbiju i pre nego što se ova svetska sila uključila u rat. Posle 98 godina ovo je prvi put da je neko iz Amerike posetio Vojvoda Stepu. Predsednik opštine Nova Crnja, predstavnici opštine Žitište, predsednik fondacije „Misija Halijard“ i predstavnici Udruženja ratnih dobrovoljaca 1912-1918 položili su vence.
Odata počast ljudima koji su učestvovali u Prvom svetskom ratu u naseljnom mestu Vojvoda Stepa
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.

„Maslačak“ za Matiju
12. jun 2026.

Apel: Požari na otvorenom prostoru
12. jun 2026.

Vremenska prognoza
Najčitanije vesti



Muzej Crvene Zvezde u Srpskoj Crnji
20. maj 2026.

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.