Početak kampanje „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama,“ obeležen je danas, puštanjem balona i spuštanjem narandžastih gerbera u vodu, kao pomen ženama, žrtvama nasilja.
Kampanja „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama,“ obeležava se od 25. novembra – Svetskog dana borbe protiv nasilja nad ženama, sve do 10. decembra – Međunarodnog dana ljudskih prava.




