Primenom novog Zakona o transfuzijskoj medicini od 1. maja 2018. godine izmeniće se način prikupljanja krvi na teritoriji Srednjobanatskog okruga. Odeljenje tranzfuziologije u Opštoj bolnice postaće banka krvi i na ovom mestu neće se više davati krv, već će se to raditi u organizaciji Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine u prostorijama Crvenog krsta četvrtkom. Prve akcije dobrovoljnog davanja zakazane su 3. i 11. maja.
Menja se način prikupljanja krvi i dobrovoljnog davanja
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti


Koncert „Između nas“ pijanistkinje Ane Dragosavljević
10. jun 2026.

Počinje letnja sezona na Gradskom bazenu u Zrenjaninu
10. jun 2026.

Vremenska prognoza
Najčitanije vesti



Muzej Crvene Zvezde u Srpskoj Crnji
20. maj 2026.

SVAKOG DANA MEĐU GRAĐANIMA, SVAKOG DANA U SLUŽBI NARODA!
22. maj 2026.