Gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić organizovao je prijem za Branka Ružića, ministra državne uprave i lokalne samouprave i gradonačelnika mađarskog grada Morahalom, Nogradi Zoltana. Teme su bile bolja povezanost Srbije i Mađarske kroz saradnju i realizaciju projekata u budućnosti. U Zrenjaninu su se predstavili na 34. Zlatnom kotliću 5 mađarskih gradova: Bekeščaba, Debrecin, Đula, Mako i Morahalom. Predstavnici ovih gradova predstavili su kulinarske specijalitete, privredu, kao i turistički potencijal. Izgradiće se srpsko – mađarski Kulturni centar u Morahalomu, koji će biti most koji će spajati EU i Srbiju.
Bolja saradnja Srbije i Mađarske, dogovorena izgradnja srpsko – mađarskog Kulturnog centra
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti
Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.



Podvig za istoriju Fudbalskog kluba Gradnulica
27. maj 2026.


