Posetili smo kupalište Peskara i gradski bazen, kako bismo se uverili na koji način vode računa o bezbednosti kupača. Nakon utapanja Zrenjaninca proteklog vikenda, ponovo se postavlja pitanja bezbednosti kupača na Peskari i šta se sve radi, kako bi se predupredile situacije. Spasioci zaduženi za bezbednost plivača imali su od početka kupališne sezone 3 intervencije, zahvaljujući kojim su sprečene potencijalno životno opasne situacije. Bitno je da posetioci koriste ograđeni prostor koji čuva spasilačka služba. Na taj način ukoliko plivač ima problema, spasioci mogu da reaguju na vreme u kratkom roku. Zrenjaninac koji se utopio plivao je u prostoru koji nije predviđen za kupanje. Radiša Dupljanović, direktor Gradske stambene agencije rekao je da je u takvim slučajevima odgovoran pojedinac za sebe, ukoliko se koristi deo obale koji nije uređen, a na čijem ulazu stoji obaveštenje da je zabranjeno kupanje.
Bezbednost kupača na kupalištima
Podeli:
RTV Santos
Autor: Redakcija radio televizije Santos
POVEZANE vesti
Najnovije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.

„Maslačak“ za Matiju
12. jun 2026.

Apel: Požari na otvorenom prostoru
12. jun 2026.

Vremenska prognoza
Najčitanije vesti

Foto i video snimanje skupova građana
12. jun 2026.


Muzej Crvene Zvezde u Srpskoj Crnji
20. maj 2026.

SVAKOG DANA MEĐU GRAĐANIMA, SVAKOG DANA U SLUŽBI NARODA!
22. maj 2026.