U Gradskoj bašti, u toku je letnja manifestacija „Banatska bajka“. Posetioce očekuje zanimljiv zabavni i kulturno-umetnički program za sve generacije. Organizatori su Kulturni centar Zrenjanina, Turistička organizacija i IP Media 023 a pokrovitelj je Grad Zrenjanin. Ulaz je besplatan. Sve informacije i pregled kako dosadašnjih tako i budućih dešavanja možete pratiti na zvaničnoj FB stranici „Banatska bajka- leto u gradskoj bašti“.
Raspored programa u narednom periodu:
Utorak, 21. jul
20 časova – Vinske priče – gostovanje vinarije „Gnezdo“ iz Bečeja uz muzičku pratnju tria Hand Made;
Sreda, 22. jul
20 časova – Program Milinka Vukovića Vuka pod nazivom „Kafana kod Vuka“
Učestvuju: Klub za stara i odrasla lica Zrenjanin i muzički sastav „Akordi ravnice“
Četvrtak, 23. jul
18.30 – Minjina vežbaonica za male – Bejbi hendlik/Baby handling – dobar temelj za motorički razvoj
19.30 časova – radionica i igraonica Sovica mudrica .
21 sat – Crtani film „Ko se boji vuka još 2″
Petak, 24. jul
20 časova – Koncert Milice Dosković – voklane solistkinje.
Subota, 25. jul
20 časova – Koncert Tijane Cerović.
Nedelja, 26. jul
19 časova – Kocert porodice Stepanov (deca Timofej, Zoja, Jakov i Sava – violina, viola, klavir) i Davida Božića, mladog pijaniste i kompozitora.
21 sat – Crtani sinhronizovani film „Jakari“.
Ponedeljak, 27. jul
20 časova – Poetsko – muzički program: profesor Milan Bojanić na gitari i pesnici i promocija književnog stvaralaštva Snežane Tomin iz Kikinde.
Utorak, 28. jul
20 časova – program – Vinske priče – gostovanje uduženja vinara „Šasla“ iz Iđoša uz muzičku pratnju tria Hand Made.
Sreda, 29. jul
20 časova – Komedija „Gde car ide peške“ u izvođenju Velikog teatra iz Jagodine.
Četvrtak, 30. jul
18.30 – Sovice mudrice – igraonica i radionica.
19.30 – Predstava za decu „Avanture gospodina Bontona i princeze Naopaklije“ u izvođenju Velikog teatra iz Jagodine.
20.30 – projekcija dugometražnog crtanog filma.






