Marko Lakatuš prvak Srbije, Nemanja Vlatković viceprvak, Jelena Nikolić bronzana na Prvenstvu Srbije na 5000m

Podeli:

Juče je u Beogradu, na Adi Ciganliji, zvanično otvorena takmičarska sezona veslanja na Prvenstvu Srbije na 5000m. Kajak klub „Begej“ učestvovao sa 8 takmičara, 3 pionira-rki i 5 kadeta-kinja. 

Dosadašnju odličnu formu potvrdi su kadeti Marko Lakatuš, okitivši se zlatnom medaljom, Nemanja Vlatković, srebrnom medaljom i Jelena Nikolić koja je ove godine sjajno započela sezonu, okitivši se bronzanom medaljom u konkurenciji pionirki.

Ostali takmičari bili su isto odlični, ali se nisu domogli odličja.

Pojedinačni rezultati naših takmičara su sledeći:

PIONIRKE

Jelena Nikolić je osvojila bronzanu medalju.

Nevena Vlatković je diskvalifikovana.

KADETKINJE

Petra Potkonjak je na 8. mestu.

Ana Zvekič je diskvalifikovana.

PIONIRI

Marko Lončarski je osvojio 4. mesto.

KADETI

Marko Lakatuš je osvojio zlatnu medalju,

Nemanja Vlatković srebrnu.

Danilo Đogović je na 9. mestu.

Ovo je bila prava prilika da se proveri nivo aerobne pripremljenosti takmičara, koja nam puno znači kako bi se što bolje pripremili za KUP SRBIJE koji je planiran za zadnji vikend maja meseca, istakao je Srđan Đorđević, trener ekipe.

RTV Santos

Autor: Redakcija radio televizije Santos

POVEZANE vesti