BRONZA ZLATNOG SJAJA IZ GRADA SVETLOSTI ZA SALAPURU

Podeli:

Minulog vikenda Pariz je bio domaćin 13. Regionalnog ekipnog prvenstva Evrope koje je okupilo preko 120 timova iz 23 zemlje (55 regiona) sa oko 650 učesnika. Za kadetsko-juniorsku ekipu tima Vojvodine u borbama nastupao je i Đorđe Salapura koji je sa svojim drugarima iz tima osvojio bronzanu medalju i time krenuo stazama svojih starijih klubskih drugara koji su pre skoro deceniju na ovakvim takmičenjima gotovo redovno osvajali odličja. Da podsetimo, ženska seniorska ekipa predvođena Snežanom Perić sa ovakih takmičenja  vraćala se sa zlatnom i srebrnom medaljom. Nažalost, posle tih uspeha nijedna ženska ekipa nije uspela da ponovi takav rezultat. Muška seniorska ekipa zrenjaninaca, takođe u Parizu 2006. Godine, osvojila bronzanu medalju, dok je bronza Salapure sa ovog takmičenja ukupno druga osvojena ekipna medalja  u kadetsko-juniorskoj konkurenciji na ovakvim takmičenjima i jedina medalja za region Vojvodine sa ovog takmičenja. Vojvođanski tim (koji su pored Salapure činili još i Brežančić, Simeunović, Tešanović, Pucar, Ekmečić i Stojan) u prvom kolu pobedio je tim iz Poljske (3:0), zatim ekipu iz Slovačke (3:0), u polufinalu izgubili su od odlične ekipe iz Turske (1:3), dok su u borbi za bronzanu medalju pobedili ekipu iz Makedonije (3:1).

bronzani djordjedjordje sa drugarima iz ekipe (u sredini)