Uskoro počinje 44. „Pesnička štafeta“

U periodu od 16. do 27. aprila održaće se dečja manifestacija Gradske narodne biblioteke „Žarko Zrenjanin”, „Pesnička štafeta”.

Ovogodišnja, 44. manifestacija po redu, posvećena je prijatelju zrenjaninske biblioteke, književniku Igoru Kolarovu (1973-2017) koji je bio dva puta gostujući pesnik na „Pesničkoj štafeti”.

Igoru u čast, pet stvaralaca za decu i mlade ove godine vodiće manifestaciju. „Pesnička štafeta” predvođena bibliotekarima i piscima, posetiće prema rasporedu 60 škola Srednjeg Banata i opštine Titel. Preko 10.000 dece pratiće manifestaciju, a oko 3.000 mladih svoje stihove predstaviće gostujućem pesniku i ući u konkurenciju za nagrade.

Biblioteka je ovim povodom objavila i knjigu koja prati manifestaciju, jedinstvenu u odnosu na sve do sada objavljene u okivru edicije „Književnost za decu i omladinu”.

Knjiga „Veliki lepi balon” sadrži tekstove Igora Kolarova, kao i stvaralaca koji će biti gostujući voditelji manifestacije: Jasminke Petrović, Uroša Petrovića, Dušana Pop Đurđeva, Branka Stevanovića i Dejana Aleskića. Knjigu je ilustrovalo šest eminentnih ilustratora: Dobrosav Bob Živković, Ana Petrović, Kosta Milovanović, Mladen Anđelković, Tihomir Čelanović i Aleksa Gajić.

„Pesnička štafeta” formalno se završava 27. aprila, a prvih dana maja biće proglašeni ovogodišnji najuspešniji učesnici i upriličena dodela nagrada.

Satnica posete školama:

Satnica Pesničke štafete 2018.

Dečja manifestacija “Pesnička štafeta” trajaće u periodu od 16. 4. 2018. do 27. 4. 2018. god. Posete pesnika realizovaće se prema sledećem rasporedu:

PONEDELJAK, 16. 4. 2018. godine – Uroš Petrović

R.br.

NAZIV ŠKOLE

MESTO

VREME

1.

OŠ “ĐURA JAKŠIĆ”

PERLEZ

9:00 1:45

2.

OŠ “STEVAN KNIĆANIN”

KNIĆANIN

10:45 1:30

3. 4.

OŠ “SVETOZAR MILETIĆ”

TITEL, VILOVO

12:15 1:45

5.

OŠ “SVETOZAR MILETIĆ”

LOK

14:00 1:15

6.

OŠ “SVETOZAR MILETIĆ”

GARDINOVCI

15:15 1:45

7.

OŠ “SERVO MIHALJ”

MUŽLJA

17

UTORAK, 17.4.2018. godine – Dušan Pop Đurđev

1.

OŠ”SLAVKO RODIĆ”

LAZAREVO

8:15 1:30

2.

OŠ “PETAR KOČIĆ”

B. DESPOTOVAC

9:45 1:15

3.

OŠ „IVO LOLA RIBAR“

SUTJESKA

11 1:15

4.

OŠ “SLAVKO RODIĆ”

KRAJIŠNIK

12:15 1:15

5.

OŠ “STEVAN ALEKSIĆ”

JAŠA TOMIĆ

13:30 1:15

6.

OŠ “ALEKSA ŠANTIĆ”

SEČANJ

14:45 1:45

SREDA, 18. 4. 2018. godine – Jasminka Petrović

1.

OŠ “JOVAN DUČIĆ”

KLEK

8:15 1:30

2

OŠ “ALEKSA ŠANTIĆ”

R. TOPOLOVAC

9:45 1:30

3.

OŠ “ĐORĐE KOŽBUH”

TORAK

11:15 1:30

4.

OŠ „ĐURA JAKŠIĆ“

MEĐA

12:45 1:15

5.

OŠ “MILOŠ CRNJANSKI”

SRPSKI ITEBEJ

14:00 1:45

6.

OŠ “SVETI SAVA”

ŽITIŠTE

15:45

ČETVRTAK, 19. 4. 2018. godine – Dejan Aleksić

1.

OŠ “JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ”

ZRENJANIN

8:15 1:30

2.

OŠ “DR ALEKSANDAR SABOVLJEV”

EČKA

9:45 1:15

3.

OŠ “BRANKO ĆOPIĆ”

LUKIĆEVO

11:00 1:15

4.

OŠ “UROŠ PREDIĆ”

ORLOVAT

12:151:30

5.

OŠ “MLADOST”

TOMAŠEVAC

13:451:15

6.

OŠ “1. OKTOBAR”

BOTOŠ

15:00

PETAK, 20. 4. 2018. godine – Dejan Aleksić

1.

OŠ “BRATSTVO”

ARADAC

8:15 1:45

2.

OŠ “SVETOZAR MARKOVIĆ TOZA”

ELEMIR

10 1:30

3.

OŠ “SVETOZAR MARKOVIĆ TOZA”

TARAŠ

11:30 1:45

4.

OŠ „DR BOŠKO VREBALOV“

MELENCI

13:15 1:45

5.

OŠ “VUK KARADŽIĆ”

ZRENJANIN

15h

PONEDELJAK, 23. 4. 2018. godine – Jasminka Petrović

1.

OŠ “MILAN STANČIĆ UČA”

KUMANE

8:15 2h

2.

OŠ “DOSITEJ OBRADOVIĆ”

BOČAR

10:15 1:15

3.

OŠ “DR ĐORĐE JOANOVIĆ”

NOVO MILOŠEVO

11:30 1:45

4.

OŠ “JOSIF MARINKOVIĆ”

NOVI BEČEJ

13:15 1:30

5.

OŠ “MILOJE ČIPLIĆ”

NOVI BEČEJ

14:45

UTORAK, 24. 4. 2018. godine – Jasminka Petrović

1.

OŠ “ŽARKO ZRENJANIN”

ZRENJANIN

8:15 1:30

2.

OŠ “SONJA MARINKOVIĆ”

ZRENJANIN

9:45 1:15

3.

OŠ “DOSITEJ OBRADOVIĆ

ZRENJANIN

11 1:30

4.

OŠ “2. OKTOBAR”

ZRENJANIN

12:30 1:30

5.

OŠ “DR JOVAN CVIJIĆ”

ZRENJANIN

14

SREDA, 25. 4. 2018. godine – Branko Stevanović

1.

OŠ “VUK KARADŽIĆ”

KONAK

8:15 1h

2.

OŠ “ŽARKO ZRENJANIN”

BOKA

9:15 1:30

3.

OŠ “BRAĆA STEFANOVIĆ”

NEUZINA

10:45 1:15

4.

OŠ “VELJKO ĐURIČIN”

JARKOVAC

12 2h

5.

OŠ “P.P.NJEGOŠ”

ZRENJANIN

14 1:30

6.

OŠ “9. MAJ”

ZRENJANIN

15:30

ČETVRTAK, 26. 4. 2018. godine – Branko Stevanović

1.

OŠ “ĐURA JAKŠIĆ”

ZRENJANIN

8:15 1:45

2.

OŠ “SVETI SAVA”

STAJIĆEVO

10 1:15

3.

OŠ “BRATSTVO JEDINSTVO”

BELO BLATO

11:15 1h

4.

OŠ “DOSITEJ OBRADOVIĆ”

FARKAŽDIN

13:15 1:30

5.

OŠ “BRANKO RADIČEVIĆ”

ČENTA

14:45

PETAK, 27.4.2018.godina – Branko Stevanović

1.

OŠ “ĐURA JAKŠIĆ”

BAN. DVOR

8:15 1h

2.

OŠ “PETAR KOČIĆ”

ČESTEREG

9: 15 1h

3.

OŠ “ADI ENDRE “

TORDA

10:15 1h

4.

OŠ “ 1. OKTOBAR”

BAŠAID

11:15 1:30

5.

OŠ “NIKOLA TESLA”

B. KARAĐORĐEVO

12:45 1:45

6.

7.

8.

9.

OŠ “ĐURA JAKŠIĆ”

OŠ “BRANKO RADIČEVIĆ”

OŠ “STANKO KRSTIN”

OŠ “4. OKTOBAR”

SRPSKA CRNJA ALEKSANDROVO RADOJEVO

VOJVODA STEPA

14:30

Program završne svečanosti Pesničke štafete održaće se _____________ godine, u 11 časova, u sali Kulturnog centra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *